Körösladány Sportélete

Hunters Körösladányi Paintball SE

A Hunters Körösladányi Paintball SE Egyesület 2006-ban alakult 14 fővel, mára már 21 fő és 3 támogatóra gyarapodtak. Saját pályával rendelkeznek, így vendégcsatákat is rendszeresen tartanak.
Hunters Körösladányi Paintball SE honlapja

Körösladány MEDOSZ SK

A legelső sportkör aminek labdarúgó szakosztálya is volt, és bajnokságban is indult az a Körösladányi Traktor Sportkör volt. Fő támogatója a Körösladányi Mezőgazdasági Gépállomás volt. A labdarúgó szakosztály játékosait többnyire az EPOSZ-ból - Egységes Parasztifjúság Országos Szövetsége - igazolták. Ennek a sportkörnek volt még egy külön "szakosztálya" a bírkózás. A labdarúgók már akkor is a kastély mögötti futball pályát kapták meg edzéseik és mérkőzéseik számára. Mivel gyakran használták a sporttelepet ezért szükségessé vált a felújítássa illetve megnagyobbítása. A Traktor Sportkör nem hozta meg a hozzá fűzött reményeket, így úgy segítettek a sportkörön, hogy megszüntették 1956-ban és helyette 1960-ban megalakították a Körösladányi MEDOSZ Sportegyesületet, amely labdarúgó, atlétikai, kézi- és röplabda szakosztállyal rendelkezett. A fő támogatóvá az akkor megerősödött termelőszövetkezetek váltak. A labdarúgó csapat azóta már megjárta a Megyei osztályok minden szintjét. A labdarúgók most is a kastély mögötti sporttelepet használják, ami 60 óta már többször is felújításra került, de jelenleg sincs valami jó állapotban a pálya talaja. A labdarúgó csapat legsikeresebb akkor volt mikor a Megyei I. osztályban szerepeltek. A 2006/2007-es szezonban a csapat vissza esett a Megyei III. osztályba, ahonnan 1 év után sikerült feljebb lépni egy osztályt. 2 évet töltött a Körösladány MEDOSZ SK a Megyei II. osztályban, és a 2008/2009-es szezonban kiharcolta az indulást a Megyei I. osztályban.
Jelenleg a Megyei I. osztályban szerepel a gárda.

Körösladányi MEDOSZ SK honlapja

Kyokushin Karate Gyermek,
Ifjúsági és Szabadidő Sportegyesület

Az egyesület célja és tevékenysége a mozogni, sportolni vágyók rendszeres sportéletének támogatása, ezek eléréséhez a feltételek biztosítása az egészséges életre való nevelés, a testedzésben gazdagabb életmód kialakítása és megtartása.
Ezek mellett ugyanúgy fontosnak tartja a fegyelemre, önfegyelemre való nevelést és a kollektivitás területén segít a közösség egyesítésében, összetartás és barátságok kialakításában.
Az egyesület részt szokott venni a Körösladányi Napok rendezvénysorozaton. Bemutatójuk átölelte a karatéra jellemző teljes mozgásanyagot, a kezdő szinttől a mesterfokozatig. Az érdeklődők lépésekben láthatták kisgyermekkortól a felnőtt korig, hogyan válnak a tanult technikák életszerű automatikus mozdulatokká az idő elteltével. Az idősebbek, magasabb övfokozatúak egyre magasabb szinten végrehajtott bemutatója kísérte végig az előadást. Láthatóak voltak alaptechnikák, forma-és önvédelmi gyakorlatok és az elmaradhatatlan temeshiwarik azaz töréstechnikák.

A foglalkozások a körösladányi Művelődési Házban vannak, hétfőn 18 - 19.30, szerdán 17-18.30-ig.

SZIGET MARATON FUTÓFESZTIVÁL

Május 24-én Kiss Károly vezetésével 7 tanulóval képviseltette magát iskolánk Szigetszentmártonban, a II. Sziget Maraton futófesztiválon.
A Bak Sándor (6/a), Papp Péter (7/b), Tóth Sándor (8/b), Ónodi Gábor (8/b) és Kitajka János (7/b) összeállítású váltó a Suli Félmaraton számban a 11 csapatos mezőnyben a 3. helyet szerezte meg mindössze 46 másodperccel lemaradva a másodiktól, illetve 2 perc 49 másodperccel az első helyezettől.
Kiss Károly egyéni félmaratonban indult, összesítésben a 9. helyet szerezte meg a 26 indulóból, korcsoportjában pedig 4. helyen ért célba, a 12 versenyző közül.
Sajnos a tervezett csapat másik fele szervezési problémák miatt nem tarthatott a többiekkel, így a 12 éves (!) Boros Dániel (6/a) és a 13 éves Papp Csaba (7/a) verseny kívűl teljesítette a félmaraton 21 km-ét.

Bad Boys 09'

Kis csapatunk 2007 ben alakult egy füzesgyarmati teremfoci alkalmával. Bad Boys Körösladány néven.
Az akkori tagok a következők voltak: Baliga Zoli, Papp György ,Szitás Imre, Mező Sándor, ifj  Mező Sándor, Holoka Péter, Ifj Holoka Péter, Holoka Árpád, Szaloki Sándor, Buzás Zsolt, Sánta Tamás.
Úgy gondoltuk benevezünk a 2008-2009 es békéscsabai kispályás salakfoci bajnokságra. VI. csoportban indulhattunk csak, és sikerült is megnyernünk a bajnokságot.